بسم الله الرحمن الرحیم


دخترم از روز تقریبا هجده روزگی اش کولیک گرفته و شبها بی قراری میکنه. جدیدا این بی قراری شبها به چند ساعت اولیه روز هم کشیده شده بود. و دو سه روزی هست که شده کل روز و کل شب

همه ی روشها رو هم رفتیم. ماساژ شکم، گرم کردن شکم، بازی با پاهاش، گذاشتن صدای سشوار و راه بردن و حرف زدن باهاش و ...

متاسفانه تنها راه تضمینی اش هم راه بردنه. یا سوار ماشین کردن.

یه سری دکتر بردیم قطره کولیک اید داده با گریپ میکسچر مخلوط می کردیم ولی ما که تاثیر خاصی از این دارو ندیدیم. 

الان شما یک مادر خسته رو دارید که حسرت به دل یک خواب درست حسابی بوده. ضعف اعصاب هم گرفتم بابت صدای مداوم سشوار حتی وقتی یه ساعت ناقابل فقط خوابم کنار دخترم این صدا توی سرمه و مدام سردرد دارم. اگر هم صدا رو پخش نکنیم که همین یک ساعت رو هم نمیشه خوابید و کلا باید فقط راه ببرم دخترم رو. حبیب بنده خدا هم خیلی کمک می کنه ولی خوب کارش زیاده، دیر وقت میاد و صبحم باید بره. سعی میکنم تا جای ممکن مراعاتش رو کنم. ولی خیلی موقعها هم میشه کم میارم و وسط خوابش بیدارش میکنم. 

دو روز پیش به خاطر بی قراری های بیش از حدش باز دکتر بردیمش (دکتری توی شهر خودمون) و این سری بهش دی سیکلومین داد. یک روز بهش دادم. بعد از خوردنش قشنگ میگرفت میخوابید و من بعد از نزدیک 60 روز درست نخوابیدن از ذوق نمی دونستم چطوری بخوابم! یا برم سراغ کارهای عقب افتاده؟ که دومی رو انتخاب کردم. 

ولی متاسفانه نفسش عقب می افتاد بعد خوردن دارو که سرچ کردم یکی نوشته بود عوارضش تنگی نفس و خدای نکرده مرگ ناگهانی در خوابه و برای نوزاد زیر شش ماه نبایست استفاده بشه. 

خدا رحم کرد زود سرچ کردم. 

حالا دوباره برگشتیم به همون دورانی که فقط دعا کنیم خدایا به ما صبر بده! 

توی سرچها که این به دست میاد که بچه از کولیک کمتر رنج می بره تا پدر و مادر. و بعدا هم براش هیچ مشکلی نیست و حتی بهتر از بقیه رشد می کنه. همین خیالم رو راحت کرد. اولها از درد کشیدن دخترم من هم خیلی خیلی اذیت می شدم و اشک می ریختم. الان می دونم که خطری نیست و بعدا هم نه چیزی یادش میمونه نه روش تاثیری میگذاره. 

کاش راه دیگه ای بلد بودیم. الان نشستم به شمارش روزها که کی بشه سه ماهش تموم بشه؟ یعنی میشه بعد سه ماه خدا بکنه و کولیکش تموم بشه؟ اگه تا پنج ماه طول بکشه رسما کل مرخصی ام هم تموم شده و من که برای این مدت برنامه داشتم امتیاز عقب افتاده ام رو جبران کنم کاری از پیش نمی برم :((